Špeciálna materská škola

Špeciálna materská škola  v Bardejove

V školskom roku 2014/2015 má naša škola veľkú „novinku“ .  Špeciálna materská škola  sa stala  organizačnou zložkou Spojenej školy Pod Papierňou v Bardejove.

Dňa 24.novembra 2014 slávnostnou imatrikuláciou sme prijali medzi seba prváčikov, nováčikov v Špeciálnej základnej škole  a malých žiačikov v Špeciálnej materskej škole. Z rúk riaditeľky školy Mgr. Magdalény Zábojníkovej a za asistencie zástupkyne  školy Mgr. Boženy Haburčákovej si prevzali  imatrikulačný list a veselých smajlíkov. Slávnostné podujatie obohatil  program  pre žiačikov a ich rodičov. Na chvíľu sme sa preniesli na gazdovský dvor, kde bolo potrebné „zavárať ovocie“, „zbierať orechy“, „pásť húsky“ a „šiť gombíky“.  Deťom pri činnosti pomáhali aj rodičia. Slávnostná imatrikulácia bola veľkým dňom nielen pre samotných prváčikov ,nováčikov, ale hlavne bola  zážitkom aj pre ich rodičov, či najbližších príbuzných, ktorí sa tak na slávnostnom podujatí spolu so svojimi ratolesťami zahrali a podebatovali.

Špeciálna materská škola v Bardejove zaškoľuje deti so špeciálno-pedagogickými potrebami. V poldennom výchovno-vzdelávacom programe zaškoľujeme deti so zdravotným znevýhodnením podľa vzdelávacieho programu pre deti s mentálnym postihnutím v nadväznosti na individuálny vzdelávací program. Deti sa do školy prijímajú na základe ich zdravotného znevýhodnenia po diagnostických vyšetreniach.

Hlavnou myšlienkou programu vzdelávania  deti je podporovať komplexný osobnostný rozvoj cez  individuálny prístup a tak pomôcť deťom  s postihnutím formovať vlastnú jedinečnosť. Pozývame Vás na návštevu.

Mgr. Viera Jurčišinová