Školská jedáleň

Pokyny pre stravníkov na šk. rok 2021/2022

Školská jedáleň ako súčasť Spojenej školy, Pod papierňou 2671, 085 01 Bardejov s účinnosťou od 1.9.2019 poskytuje stravovanie podľa 1. finančného pásma

DOTÁCIA NA PODPORU VÝCHOVY K STRAVOVACÍM NÁVYKOM DIEŤAŤA

Podľa zákona č. 544/2010 Z.z.  o dotáciách v pôsobnosti MPSVR SR, dieťa má nárok na stravu za poplatok znížený o sumu 1,30 € t.j. dotáciu na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa iba v prípade, ak sa zúčastní vyučovania a odobralo stravu.

Zákon sa vzťahuje :

od 1.1.2021 pre posledný ročník MŠ

od 1.9.2021 pre žiakov ZŠ (žiakov v hmotnej núdzi, posúdenými životného minima a žiakov, ktorých rodičia prehlásením potvrdzujú, že si neuplatňujú daňový bonus na daného žiaka).

Vzťahuje sa aj na deti a žiakov, ktoré majú osobitný režim stravovania, avšak musia splniť podmienky dotácie.

V tomto prípade ich zákonný zástupca :

• predloží potvrdenú Žiadosť o posúdenie zdravotného stavu od odborného ošetrujúceho lekára týkajúcu sa zdravotného stavu dieťaťa s určením diagnózy
  • vyplní žiadosť o vyplatenie dotácie
  • vyplní zápisný lístok pre osobité stravovanie

V súlade so zákonom č. 375/2008 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 544/2010 Z.z. o dotáciách v pôsobnosti MPSVR SR sa v zariadení školského stravovania môže stravovať žiak, ktorý spĺňa tieto podmienky :

1. doručí do školskej jedálne najneskôr do 6.9.2021 vyplený a oboma zákonnými zástupcami podpísaný zápisný lístok
  2. uhradí kauciu vo výške 20 €
  3. uhradí stravné (viď. tabuľku)

* stravná jednotka podľa príslušných vekových kategórií

** HN – deti a žiaci v hmotnej núdzi

*** ŽM deti a žiaci v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške životného minima

**** Dotácia – deti a žiaci s nárokom na dotáciu

Kaucia na stravovanie sa uhrádza vopred pred nástupom dieťaťa/žiaka na stravovanie (t.j. najneskôr do 6.9.2021) a po jej prípadnom vyčerpaní na základe pokynu vedúcej ŠJ je potrebné znova zaplatiť.

Odpočítava sa z nej platba pri odobratí obeda , napr. ak dieťa ochorie a nie je možné ho odhlásiť podľa pravidiel odhlasovania.

Poplatok za stravu sa uhrádza pravidelne každý  mesiac, najneskôr do 30- ho dňa v mesiaci.

PRIHLASOVANIE A ODHLASOVANIE ZO STRAVY :

Z dôvodu plynulého zásobovania potravinami a dodržiavania Zásad správnej výrobnej praxe /HACCP/ je potrebné odhlásiť sa zo stravy deň vopred do 11.00 hod., ojedinele ráno do 8.00 hod.

Prihlásiť sa na stavu je možné rovnako deň vopred do 11.00 hod.

*osobne v kancelárii vedúcej ŠJ

*telefonicky na 054 4722182

Prvý deň choroby, ak už nebolo možné odhlásiť dieťa/žiaka podľa pravidiel odhlasovania, zákonný zástupca odoberie stravu do čistého obedára v čase 13.30 – 13.45 hod., v tomto prípade stravník uhrádza plnú výšku stravného podľa príslušnej vekovej kategórie, ostatné dni je povinný dieťa/žiaka odhlásiť.

Zákonný zástupca je povinný dieťa/žiaka včas odhlásiť a j pri liečebnom pobyte, hospitalizácii dieťaťa a pri každej neprítomnosti na výchovno-vzdelávacom procese a následne ho včas prihlásiť na stavovanie.

Za neodobratú alebo včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

Na stravu sú prihlásené iba deti a žiaci s vypleným a zákonným zástupcom podpísaným zápisným lístkom na príslušný školský rok, vyplatenou mesačnou platbou za stravu.