Nadácia Volkswagen Slovakia podporila žiakov s autizmom v Bardejove

Komunikácia, schopnosť vyjadriť svoje potreby, myšlienky a sociálna interakcia je nesmierne  dôležitá pre každého z nás.  Nájsť vhodný spôsob  komunikácie  medzi  učiteľom a žiakom patrí medzi najdôležitejšie  úlohy  v starostlivosti  o žiaka s autizmom. U žiakov  s poruchou  autistického  spektra sa uplatňujú rôzne komunikačné systémy. V rámci zlepšenia edukačných aktivít sme zriadili a slávnostne otvorili novú komunikačnú miestnosť pre žiakov s autizmom, ktorú podporila Nadácia  Volkswagen Slovakia. Uvedomujúc si špecifické potreby detí s poruchou psychického vývinu, prostredníctvom grantového programu „Budúcnosť aj s autizmom“ podporila zriadenie novej komunikačnej miestnosti. V miestnosti sa nachádza okrem iného aj interaktívna tabuľa, tlačiareň, magnetická tabuľa, edukačné a komunikačné pomôcky.  Zároveň sme zakúpili program  Boardmaker® Plus. s hlasovým výstupom, ktorý umožňuje pracovať na  vyučovaní hravou formou. Program dokáže vytvoriť  a tlačiť  materiály ako sú režimové karty, procesuálne schémy, pracovné listy, plány, písacie aktivity a tvorivé hry. Toto zariadenie výrazne pomôže žiakom a učiteľom pri vzájomnej komunikácií a pri vytváraní ich frekvenčného slovníka.

Za podporu nášho projektu  Nadácii Volkswagen Slovakia ĎAKUJEME.

Mgr. Viera Jurčišinová