Cesta rozprávkovým lesom

Cesta rozprávkovým lesom sa konala v krásnom  rozprávkovom duchu. Deti so svojimi učiteľmi privítala rozprávková víla. Poprosila o pomoc – odkliatie od zlého čarodejníka. Vytvorilo sa  5 družstiev pirátov ktorým začala cesta rozprávkovým lesom. Aktivita bola rozdelená na osem stanovíšť kde už pirátov čakali rozprávkové postavy.

Stanovište č. 1 – Nasýtenie hladných trpaslíkov Stanovište č. 2 – Rybár chytá zlatú rybku. Stanovište č. 3 – Piráti z Karibiku. Stanovište č. 4 – Bystrá princezná Vasilisa Premúdra. Stanovište č. 5 – Tri prasiatka – umývanie. Stanovište č. 6 – Pipi dlhá pančucha – výroba červenej malinovky. Stanovište č. 7 – Šialene smutná princezná – rozveselenie princeznej. Stanovište č. 8 –Dlhý, široký, bystrozraký na kráľovskej hostine – príprava hostiny.

Cieľom aktivity bolo podnecovanie záujmu žiakov o čítanie, hudbu, pohyb, rozprávky, vytvoriť nevšedný zážitok pre žiakov, učiteľov aby si  z neho odniesli pocity plné krásnych zážitkov. K tomu patrila aj  odmena pre víťazov .Výsledkom aktivity bola veľká spoločná radosť.

Mgr. M. Polčová