DEŇ MATIEK

Deň matiek v Spojenej škole

DEŇ MATIEK

MAMA –  to slovo, ktoré je ospievané v poézii, zhmotnené v umení a navždy zachované v každom srdci. Matka, mama - to je láska sama, prevtelená do ženy. Je to láska, ktorá nás sprevádza celým životom. Tá láska je stále s nami, pokiaľ sú pri nás naše mamy.

Aktivita  sa skladala z troch častí: 1. časť  – Deň matiek začal pečením medovníčkov pre svoje mamičky, babičky na krúžku Z každého rožka troška u Mgr. M. Polčovej. Tiež každá trieda nacvičovala program. 2. časť – Deň matiek sa začal  v krásne vyzdobenej školskej jedálni slávnostným príhovorom  a potom už nasledoval bohatý kultúrny program. V závere deti odovzdali svojím mamkám sladký darček.  Deň matiek sa vydaril  všetci odchádzali šťastní a spokojní.3. časť – S nacvičeným programom sme spolu s Našimi deťmi pozdravili aj Domov dôchodcov – Antik a Domov sociálnych služieb – Egídius. Vyslúžili sme si  pekný potlesk, sladkú odmenu a úsmev na všetkých tvárach.

Deň matiek sa niesol v krásnom a slávnostnom  duchu, mal milú a priateľskú atmosféru.  Pozitívom tejto akcie bolo, že sa na nej zúčastnilo dosť rodičov a iných príbuzných. Rozšírila sa vzájomná spolupráca učiteľ – rodič -  žiak. To nás povzbudilo k zachovaniu tejto milej aktivity aj na budúci rok.

Mgr. M. Polčová