Trieda číta triede

Tri prasiatka

Netradičné vyučovanie

Trieda číta triede - Tri prasiatka – cieľom bolo: rozvíjať čitateľskú gramotnosť, podnecovať záujem žiakov o čítanie, vytvoriť nevšedný zážitok pre žiakov aby si  z tohto vyučovania odniesli pocity plné dojmov.

Aktivita bola rozdelená do troch častí: 1. časť – Netradičné poznávanie rozprávok, rozprávky poznávali podľa nôh rozprávkových hrdinov 2. časť – čítanie  príbehu o Troch prasiatkach medzi rozprávkovými kulisami, vypracovanie pracovných listov, sladká odmena 3. časť –Výroba domčeka a prasiatok, nainštalovanie výstavy.

Netradičné vyučovanie bolo zážitkom nielen pre deti ale aj pedagógov. Nevšedné bolo pre deti mať na vyučovaní  rozprávkové kulisy. Mali radosť zo spoločnej práce a vyrobených výrobkov. Výsledkom bola výstava spoločných prác, ktorá bola nainštalovaná na hornej chodbe.

Mgr. M. Polčová