Čítame s Osmijankom

Čítame s Osmijankom – pridaj sa aj ty!

14. ročník celoslovenskej čitateľskej súťaže

Celoslovenská čitateľská súť je zameraná na rozvoj čitateľskej gramotnosti žiakov 1. stupňa základných škôl. Realizuje sa v školách a knižniciach vďaka pedagógom a knihovníkom z celého Slovenska. Súťaží sa prostredníctvom súťažného zošita, ktorý obsahuje 8 súťažných otázok zameraných na hravú prácu s literárnym textom.

Cieľom súťaže je motivovať deti k čítaniu hodnotnej detskej literatúry, k rozhovorom o prečítanom, tvorivým aktivitám v školách, ale i v rodinách. Podporuje predstavivosť, slovnú zásobu, rozvoj fantázie a posmeľuje deti k rozprávaniu o prečítanom, konfrontovaniu vlastného vnímania literárneho textu v triednom kolektíve. Každá súťažná otázka je venovaná jednému literárnemu dielu, téme alebo literárnemu žánru.

Ďakujem kolegyniam Mgr. Renátke Štofkovej a Mgr. Jarke Čekanovej za pomoc a spoluprácu.

Ďakujem žiakom z 1.-4.ročníka A variantu za aktivitu, radosť, smiech, šibalstvá.....

Mgr. Kancianová Lucia

školská knihovníčka