Rozvíjame čitateľskú gramotvnosť hravo a tvorivo

Dňa 22.5.2018 sa na 3. a 4. vyučovacej hodine uskutočnila aktivita pod názvom „Rozvíjame čitateľskú gramotnosť hravo a tvorivo“. Aktivita bola zameraná na rozvoj čitateľskej gramotnosti na hodinách slovenského jazyka a literatúry.

Žiakom boli predstavené rozličné podnetné a tvorivé aktivity, ktoré vzbudzujú zvedavosť a záujem o čítanie. Tieto aktivity vytvorili priestor pre spoločné hľadanie krokov a ciest ako napomôcť žiakom na ceste ku knihe, časopisu a celkovo k čítaniu.

Aktivita pozostávala z týchto častí:

1. oboznámenie žiakov s priebehom celej aktivity

2. predstavenie jednotlivých motivačných aktivít zameraných na rozvoj čitateľskej gramotnosti.

3. samotný priebeh aktivity – práca jednotlivých dvojíc na realizovanej aktivite pod názvom „Slovná banka“.

4. prezentácia jednotlivých výtvorov, fotodokumentácia, zhodnotenie priebehu aktivity.

Organizátor aktivity: Mgr. Fiľakovský.