Cvičenie s hudbou

Dňa 20.4.2017 sa v pristoroch Spojenej školy uskutočnila športová aktivita s názvom "Cvičenie s hudbou". Aktivita bola zameraná na rozvoj

• dynamiky horných končatín
  • dynamiky dolných kočatín
  • pohybových schopností .

Tejto aktivity sa zúčastnili žiaci od 4. ročníka až po žiakov Praktickej školy. Celý súbor cvikov vychádzal zo základov aerobiku a taeba, pričom vykonávanie cvičení bolo sprevádzané rytmickou hudbou. Žiaci tak mali celé cvičenie obohatené o hudbu, a zároveň sa sme u nich rozvíjali zmysel pre rytmus a ladný pohyb. Počas cvičenia sa v telách žiakov uvoľnilo veľké množstvo endorfínov a zavládol u nich pocit šťastia a príjemnej únavy.

Žiakom, ako aj koordinátorovi športových činností, sa táto aktivita veľmi páčila a určite si ju ešte zopakujú s obmenenými cvikmi a novými pesničkami.

Mgr. Pavol Seman

koordinátor športových činností