Námornícky karneval

31.1.2020

Aktivita bola zameraná na vytvorenie nevšedného zážitku nielen pre žiakov, ale aj pre učiteľov. Tiež aby  žiaci  rozvíjali svoju kreativitu. Prostredníctvom pohybu vyjadrili emócie, pocity, rozvíjali zmyslové a emocionálne vnímanie, rozvíjali tiež aj telesnú kondíciu. Ďalším cieľom bolo spojenie celej školy od MŠ, ZŠ, PŠ až po OU k vzájomnej tolerancii, porozumeniu, zábave a výsledkom bola veľká spoločná námornícka radosť.

Priebeh aktivity:

Aktivita bola rozdelená do dvoch častí:

1.časť – karneval sa začal pripravovať už týždeň predtým. Každá trieda si vyrábala námornícky odev, čiapky, ale hlavne loď. Trieda ktorá sa chcela zapojiť do karnevalu musela vyrobiť- skonštruovať loď.

2.časť – samotný priebeh aktivity – dvaja stroskotaní kapitáni (Mgr. M. Polčová a Bc. V. Romanová) prišli pred karnevalom do každej triedy pozrieť vyrobenú loď a ako odmenu si žiaci mohli vybrať tombolové lístky, ktoré boli  následne vylosované na samotnom karnevale. Karneval sa začal pekným privítaním všetkých námorníkov, kapitánov, plavčíkov a slávnostne sa otvoril. Potom už nasledovalo predstavovanie lodí, námornícka zábava a námornícke súťaže. Zábava sa striedala s losovaním tomboly, prvou cenou bola krásna sladučká torta. Námornícky karneval sa vydaril deti mali veľkú radosť z pekných  námorníckych masiek, lodí a užili si  deň plný zábavy, tanca, súťaží a dobrej nálady.

Krátke zhodnotenie:

Aktivita sa niesla v krásnom námorníckom duchu. Pozitívom tejto akcie bolo, že sa na nej zúčastnila celá škola. To nás povzbudilo k zachovaniu tejto milej aktivity aj na budúci  rok.

Mgr. Milena Polčová