SLOVENSKÉ VIANOCE

Dňa 14.01.2017 sa  v praktickej škole konalo odborno – praktické cvičenie pod názvom Slovenské Vianoce. Cieľom tohto odborno - praktického cvičenia bolo zapojiť rodičov do vyučovania a vytvoriť nevšedný zážitok pre všetkých.

3.časť – výstavkou sa ešte všetko neskončilo nasledovalo spoločné pohostenie a slávnostne prestretý stôl, koláčiky a chutné tradičné  vianočné jedlá chutili všetkým.

Aktivita bola rozdelená do troch častí:

1.časť – dva  týždne pred vyučovaním si žiaci1, 2, 3 pripravili vianočné ozdoby z fimo hmoty a  napiekli a medovníčky.

2.časť – samotný priebeh aktivity – pre žiakov a rodičov  bola pripravená prezentácia o Vianočných zvykoch a tradíciách na Slovensku. Zároveň si povedali ktoré tradície sa zachovali v ich rodinách..V ďalšej časti sa  žiaci oddelili od svojich rodičov. Úlohou žiakov bolo vymaľovať vianočný stromček, úlohou mamičiek bolo vytvoriť podľa predlohy krásny betlehem.  Po tejto aktivite sa žiaci spoločne so svojimi rodičmi pustili do vyzdobovania medovníkov a ozdôb z fimo hmoty. Podarili sa naozaj skvostné kúsky, každý sa snažil čo najlepšie. Spoločne vytvorené dielka sme nainštalovali na výstave na hornej chodbe – bol to náš vianočný stromček. Výrobky boli naozaj očarujúce, vydarili sa všetkým.

Aktivita mala milú a priateľskú atmosféru. Pozitívom tejto akcie bolo, že sa na nej zúčastnili rodičia - mamy . Rozšírila sa vzájomná spolupráca učiteľ – rodič  - žiak To nás povzbudilo k zachovaniu tejto milej aktivity aj  na budúci rok.

Mgr. M. Polčová