Študijné odbory

Úlohou vyučovania žiakov v Odborných učilištiach je pripraviť ich pre život tak, aby sa plne integrovali v spoločnosti, poskytnúť im také poznatky, zručnosti a návyky, aby po ukončení štúdia mali ukončené všeobecné základné vzdelanie a získali takú pracovnú odbornú kvalifikáciu, aby mohli manuálne pracovať v jednotlivých robotníckych povolaniach. Vyučovanie sa organizačne delí na teoretické a praktické vyučovanie.

Teoretické vyučovanie umožňuje žiakom získať tie vedomosti, ktoré tvoria teoretickú platformu pre nadobudnutie praktických zručností potrebných pre výkon daného povolania.

Prebieha dvakrát týždenne v špecializovaných odborných učebniach. Žiaci sa učia všeobecno-vzdelávacie predmety – slovenský jazyk, matematika, občianska náuka, etická výchova a telesná výchova a odborné predmety v závislosti od zvoleného učebného odboru v rozsahu 6-7 hodín týždenne.

Hlavný dôraz sa kladie na odborný výcvik, ktorý prebieha tri dni v týždni. Počas neho žiaci získavajú praktické zručnosti nielen v dielňach ale aj priamo v podmienkach reálnej výrobnej praxe.

V šk.roku2017/2018 ponúkame vyučenie v nasledujúcich učebných odboroch:

Názov odboru

kód

Dĺžka štúdia

Ukončenie štúdia

Opatrovateľská starostlivosť v zariadeniach soc. starostlivosti

6485 G

3 roky

výučný listvysvedčenie o záverečnej skúške

Stavebná výroba – maliarske a natieračské práce

3686 G 10

3 roky

výučný listvysvedčenie o záverečnej skúške

Opatrovateľ

Opatrovateľská starostlivosť v zariadeniach sociálnej starostlivosti

Absolventi v učebnom odbore Opatrovateľská starostlivosť sú schopní vykonávať práce obslužného a pomocného charakteru v štátnych a súkromných zariadeniach pre deti, starších ľudí, v ústavoch pre telesne a mentálne postihnuté deti i dospelých, v sociálnych a v zdravotníckych zariadeniach. Vedomosti a zručnosti uplatnia v rodinnej výchove, vo vedení domácnosti.

Maliar

Stavebná výroba – maliarske a natieračské práce

Učebný odbor pripravuje žiakov na výkon robotníckeho povolania. Jeho absolvent zvláda prípravu povrchov pod maľby a nátery, prípravu materiálov a ich správne použitie, miešanie a tónovanie farieb, prevedenie malieb a náterov bežnými technikami na rôznych podkladoch, dekoratívne maliarske techniky, základy tapetovania.

Absolvovaním  vzdelávacích programov v uvedených učebných odboroch  môžu žiaci s mentálnym postihnutím získať nižšie stredné odborné vzdelanie.

V prípade záujmu o štúdium na našom učilišti uveďte do prihlášky kód našej školy:000570121