Úpolové hry

Pod pojmom úpoly chápeme ucelený systém zaoberajúci sa telesnými cvičeniami, pohybovou činnosťou, aktivitami, ktoré vedú k prekonaniu súpera použitím sily, zručnosti, odvahy, alebo získania prevahy nad ním.

Úpoly v súčasnosti plnia ciele a úlohy telesnej výchovy a športu, prispievajú k harmonickému rozvoju jedinca a k osvojeniu a zdokonaleniu všeobecných profesných zručností a návykov a sú tak vhodným  prostriedkom rekreačnej pohybovej aktivity. Obsahujú telesné aktivity cyklického, acyklického a kombinovaného charakteru, ktoré prispievajú k rozvoju pohybových schopností, umožňujú si osvojiť životne dôležité pohybové návyky, zručnosti, špecifické poznatky a zvyšujú celkovú úroveň funkčných možností organizmu.

Aj žiaci Spojenej školy mali možnosť vyskúšať si úpolové hry prispôsobené individuálnym možnostiam a schopnostiam každého z nich. Samotné hry sa žiakom veľmi páčili a na naše prekvapenie sa zapájali aj žiaci, ktorí v úvode odmietali spolupracovať. Neskôr sa však sami pýtali, či sa tiež môžu zapojiť. Tento fakt je pre nás znamením, že sa aktivita vydarila a žiaci boli spokojní.